Kaydrith Sparkling Tiara(GBR), welsh mountain pony, sekce A

Klisna Kaydrith Sparkling Tiara, narozená 6.5.2015, Tiara k nám jako 2letá přijela z Velké Británie, prozatím tráví veškerý čas na pastvě, ale v příštím roce plánujeme, že se začne účastnit výstav a bude připravovaná pod sedlo. Pro její velmi kvalitní původ i exteriér, od ni očekáváme velmi dobré výsledky. Povahově je mazlík a určitě bude velkým přínosem pro naše děti.

Tiara je zapsaná v PK velšu HPK a s bodovým ohodnocením 9 bodu, byla také zapsaná do HPK ČSP

V roce 2020 nám dala prvního svého potomka Kennbery Tarllo Théseus ( otec Calamity Zuriel Casanova), Tiara vyniká mechanikou pohybu, kterou předává potomstvu.

Je oboustranně prochována na ikonu WMP Pendock Legenda, který zvítězil v žebříčku plemeníků WPCS sekce A v letech 1997 a 2003 a společně s dalším hřebcem Blackhill Picalo pak ještě v roce 2004. Legend je dále držitelem rekordního počtu (10 x) titulů Nejlepší plemeník východního Wallesu a v posledních 12 letech svého života vždy buď tento titul získal, nebo byl těsně druhý za svým stájovým kolegou Taliaris Granite. Na RWS Legend vybojoval titul Progeny šampion v letech 2000 a 2002. V roce 2003 a 2005 opět na RWS získal díky úspěchům potomstva další ocenění. Na Welsh International Show v roce 1992 se stal reservním šampionem sekce A. V roce 2004 uhynul. Do historie se zapsal jako jeden z nejvýznamnějších plemeníků sekce A v novodobých dějinách. Tiara je také vnučkou vynikajícího hřebce Idyllic Entrepreneur, který se stal vítězem třídy tříletých hřebců, šampionem mladých a vicešampionem hřebců sekce A na RWS 2003 a dále jako sedmiletý titul vicešampiona hřebců sekce A na RWS obhájil. V původu Tiary najdeme i zajímavé krevní linie slavného hřebčína Revel. prochováním právě na Pendock Legenda došlo u této klisny k upevnění typu a žádoucí mechaniky pohybu